e-pasok
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

"ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

"ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ Empty "ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ

Δημοσίευση  Δάφνη Πεμ Οκτ 08, 2009 12:19 am

ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ ΣΧΗΜΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΓΟ,ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΙΣΩΣ ΤΗΝ "ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕ" Ο ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΕΠΙΤΥΧΕΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕ Η ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ... Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΕΧΕΙ ΠΑΓΙΩΣΕΙ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΤΟΥ.ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΜΩΣ ΠΙΟ ΣΑΦΕΙΣ,ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ,ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟΥ,ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝΑΡΜΟΣΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΩΡΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ.ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΣΑΦΕΣΤΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ,ΣΤΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΜΕ ΕΠΑΞΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ,ΣΤΟ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΑΠΟΔΟΘΕΙ Η ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΜΑΣ.ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ,ΑΥΤΟ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΝΑ ΔΩΣΩ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟ ΔΙΑΛΟΓΟ.

Δάφνη

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 09/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ Empty Απ: "ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ

Δημοσίευση  PanagiotisP Παρ Οκτ 16, 2009 9:51 pm

Δάφνη καλησπέρα,

θα ήθελα κατ' αρχήν να σε καλωσορίσω στο φόρουμ! Αυτά που γράφεις είναι πολύ εύστοχα και πρέπει να σου πω πως όλοι μας εδώ έχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης. Βλέπουμε γύρω μας κακές συμπεριφορές που μας πληγώνουν και προσπαθούμε να μοιραστούμε προβληματισμούς και να προτείνουμε λύσεις.

Αυτή την εποχή τα σχόλια αυτής της ιστοσελίδας έχουν μειωθεί καθώς συμμετέχουμε περισσότερο στη νέα προσπάθεια των εθελοντών διαδικτύου του ΠΑΣΟΚ για τη διαφάνεια http://ethelontes.pasok.gr/diafaneia

Θα ήθελα να σε προσκαλέσω να ρίξεις μια ματιά σε αυτή την νέα ιστοσελίδα και να καταθέσεις σκέψεις και προβληματισμούς. Εκεί, μπορείς επίσης να γραφτείς εθελόντρια για τη διαφάνεια και την ανοιχτή διακυβέρνηση για να ενημερώνεσαι για τις δράσεις μας και αν έχεις χρόνο να γνωριστούμε από κοντά στις συναντήσεις μας που οργανώνουμε κατά καιρούς στην Ιπποκράτους στα κεντρικά γραφεία του ΠΑΣΟΚ.

Καλό βράδυ!

Παναγιώτης Πετεινάτος

PanagiotisP
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα

http://web4democracy.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ Empty Απ: "ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ

Δημοσίευση  Δάφνη Κυρ Οκτ 18, 2009 8:08 pm

Σ'ευχαριστώ Παναγιώτη για την απάντησή σου και ακολούθησα αυτό που μου πρότεινες και φυσικά εγγράφτηκα στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα... Καλό βράδυ

Δάφνη

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 09/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"ΠΑΙΔΕΙΑ" ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ Empty ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Δημοσίευση  karagiiv01 Σαβ Δεκ 26, 2009 11:57 pm

χαίρομαι πολύ που υπάρχει αυτό το βήμα διαλόγου.Πιστεύω ότι η παιδεία είναι το μέλλον του κόσμου αυτού και θα πρέπει να επενδύσουμε σε αυτήν.Συμφωνώ με όσα γράφτηκαν παραπάνω. Στις επόμενες ημέρες θα καταθέσω και εγώ τις δικές μου σκέψεις και προβληματισμούς.
karagiiv.blogspot.com
karagiiv.blogspot.com

karagiiv01

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2009
Ηλικία : 57
Τόπος : ΡΟΔΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

http://karagiiv.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης