e-pasok
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μπορεί να υπάρξει πραγματική αλλαγή;

Πήγαινε κάτω

Μπορεί να υπάρξει πραγματική αλλαγή; Empty Μπορεί να υπάρξει πραγματική αλλαγή;

Δημοσίευση  thepos Παρ Απρ 11, 2008 6:45 pm

Από την συμμετοχή μου στο φόρουμ και μετά μπήκα σε μια διαδικασία να εξωτερικεύσω τις βαθύτερες σκέψεις και τα θέλω μου.Ανακαλύπτω λοιπόν ότι αυτό που εγώ τουλάχιστον θέλω δεν είναι μια αλλαγή απλώς στην ονομασία της εκτελεστικής εξουσίας αλλά μια ΑΛΛΑΓΗ. Πραγματική ριζική και σε βάθος.Δεν θέλω να πιάνω τον εαυτό μου να αισθάνεται ραγιάς αλλά θέλω να νιώσω ελεύθερος και ισότιμος με όλους.Παράδειγμα:σας γράφω με το thepos γιατί μέσα μου δεν λείπει ο φόβος του μήπως ...Ντρέπομαι που το λέω αλλά με την "Νέα Διακυβέρνηση" της παλαιάς δεξιάς όλα είναι πιθανά.Θέλω λοιπόν να παλέψω για μια άλλη ΕΛΛΑΔΑ.Μια Ελλάδα που δεν θα βγει μέσα από συμβατικότητες και τα πρέπει αλλά μέσα από τα οράματα και τα όνειρα μας.Που θα ανοίκει σε όλους μας και το ίδιο για όλους.ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.Αυτή η Ελλάδα θα προκύψει μέσα από προσπάθειες όπως αυτή εδώ αλλά και άλλες(λυπάμε φίλε Καραμήτσα που δεν είμαι στην Αθήνα να οργανώσουμε την συνάντηση που έλεγες).Από δώ και πέρα λοιπόν θα κάνω προτάσεις που θα κατατείνουν προς αυτήν την άλλη Ελλάδα που ονειρεύομαι και ελπίζω ότι οι υπόλοιποι φίλοι θα με συγκρατήσουν στο "πέταγμά μου" αυτό.
Υ.Γ θεωρώ το κείμενό μου πρόκληση-πρόσκληση προς όλους για να ονειρευτούμε έναν καλύτερο κόσμο.
Συντροφικά thepos

thepos

Αριθμός μηνυμάτων : 238
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης