e-pasok
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Blog ενάντια στη διαφθορά! (protaseis-enantia.blogspot.com)

Πήγαινε κάτω

Blog ενάντια στη διαφθορά! (protaseis-enantia.blogspot.com) Empty Blog ενάντια στη διαφθορά! (protaseis-enantia.blogspot.com)

Δημοσίευση  PanagiotisP Πεμ Μαρ 13, 2008 12:51 am

Θα ήθελα κατ' αρχήν να μιλήσω για ένα blog που μου έκανε τεράστια εντύπωση. Στο protaseis-enantia.blogspot.com έχει δημιουργηθεί ένας πυρήνας από bloggers που οργανώνουν μια συλλογή από προτάσεις-λύσεις για την αντιμετώπιση της διαφθοράς.
Blog ενάντια στη διαφθορά! (protaseis-enantia.blogspot.com) Anim_white2

Καταλαβαίνω ότι όλα όσα λέγονται εκεί σηκώνουν πολύ συζήτηση αλλά μου κάνει φοβερή εντύπωση το μεράκι των ανθρώπων να ξεκινήσουν εθελοντικά μια "συλλογή" από έξυπνες και πρωτότυπες ιδέες χωρίς να τους το έχει ζητήσει κανένας θεσμικά! Μου έκανε επίσης εντύπωση οτι η νέα ιδέα διαδίδεται και ο κόσμος και πολλοί επισκέπτες, δηλώνουν το παρόν. Στεναχωριέμαι όμως όταν βλέπω ότι δεν υπάρχει θεσμική ανταπόκριση και όταν γνωρίζω πως όλες αυτές οι όμορφες ιδέες δεν πρόκειται να συζητηθούν σοβαρά σε ΚΑΝΕΝΑ κομματικό μηχανσμό. Όταν μιλούμε για ένα νέο ΠΑΣΟΚ στο e-Pasok εννούμε εκείνο το οποίο σε πρώτη μοίρα θα βάζει τις απόψεις και τα προβλήματα των πολιτών!!!!

Καλούμε και από εδώ όλα τα μέλη του protaseis-enantia.blogspot.com να έρθουν εδώ και να καταθέσουν σιγά - σιγά τις όμορφες
προτάσεις τους για συζήτηση και έγκριση από τον κόσμο. Στο «Συμφωνείς ή Διαφωνείς; ΕΔΩ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ!!» είμαστε έτοιμοι να στηρίξουμε κάθε πρόταση ενάντια στη διαφθορά και να πιέσουμε για τη θεσμική κατοχύρωσή της.

Σας περιμένουμε παιδιά!

ΥΓ. τα παιδιά του protaseis-enantia.blogspot.com είχαν και την έμπνευση να φτιάξουν ένα καταπληκτικό banner που μπορείτε να δανειστείτε από το blog τους και να το βάλετε ως διαφημιστικό στο δικό σας blog. Μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα σε 3 χρώματα!

PanagiotisP
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα

http://web4democracy.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης